Jdi na obsah Jdi na menu
 


„Netradičně tradiční desetiboj“

21. 6. 2017

Netradičně tradiční desetiboj

pátek 16. 6. 2017

Blížil se konec roku a skupina „Děti dětem“ ještě nestihla realizaci svého ročního rozpisu. Kromě školy, úkolů, kroužků a jiných aktivit jsme si dali za úkol připravit 2 – 3 akce pro své „mladší“  spolužáky.  Naší cílovou skupinou se protentokrát staly družinové děti. Rozhodli jsme se jim zpříjemnit dlouhé čekání na prázdniny. Společně jsme připravili program s názvem „Netradiční desetiboj“.  Zařadili jsme jak klasické, tak „netradiční“ disciplíny, které by děti bavily a nadchly. Vyzkoušeli si lukostřelbu, hod kriketovým míčkem, prolézání pavoučí sítí, dlouhý běh, slalom, přeskoky přes švihadlo a také stavba věže z kostek.

Na startu dostali soutěžní kartu, na které byly označeny stanoviště barevnými kolečky podle páťáků oblečenými v uvedených barvách. Po splnění doběhli družinový do cíle, kde získali odměnu a pamětní diplom. Po ukončení  soutěží měly možnost opéci buřta na společném ohni. Poté nastala volná činnost , kde se mohli angažovat i rodiče. Někteří zavzpomínaly na staré časy a oprášily například zručnost chození na chůdách, házeli oštěpem, stříleli z luku či zahrály florbal. Nejoblíbenější se však stala vybíjená, do které se zapojily jak páťáci-pomocníci, tak družiňáci, ale taktéž dospěláci. Musím říci, že teprve teď akce splnila jeden z účelů – společně strávený čas s dětmi.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli, jak s přípravou, tak s „neoblíbeným“ úklidem J

Maruška Hájková, Iva Motejlková, Ilonka Kohlíková, Hela Šťastná

Velké poděkování patří paní vychovatelce H.Šťastné

za zorganizování celé akce.

Fotografie z akce: https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fhela-85.rajce.idnes.cz%2FNetradicni_desetiboj_16.6.2017%2F&h=ATNaA1kXdDqSbfqSOx2Z5OjV5OLBoTvb2p0GhvwXbLZx_WCsEkSF5e9Ee2jUYwiCeuEQ0Oyve3NAr2NDC0SrJcF5C1YZZH4rTBbyDbEPWiSNdWLRZ5L506lgSkeUTKt9spQFUzUDr6ni