Jdi na obsah Jdi na menu
 


Družinová exkurze na hasičskou stanici v Liberci 25. 9. 2018

V červnu jsme přijali pozvání pro celou družinu od vrchního velitele libereckých hasičů. Na konci roku se nám však už návštěva nezdařila, a tak jsme se dohodli na září.

Hned jsme prověřili jejich trpělivost a odhodlanost, přivezli jsme jim 88 družinových dětí. Hasiči se prokázali jako chlapi na správném místě, vysokého počtu se nezalekli a hned si nás po příjezdu začali rozdělovat.

První skupina si nejprve prohlédla hasičskou centrálu, vybavenost a zázemí budovy. Druhá pak naslouchala výkladu v garážích, mimo jiné se děti dozvěděly co znamenají a kolik druhů je varovných signálů, jak vypadá výstroj a výbava každého hasiče, shlédli vyprošťovací kleště a nůžky, zkusily ochrannou helmu. Poslední skupina byla odvedena na dispečink, kde sledovaly operátorky přepojující příchozí hovory na konkrétní pracoviště. Na rozloučenou všechny děti svezly pásovým obojživelníkem.  Náš návrat se tím trochu opozdil, jelikož jsme děti nemohly dostat do autobusu J

Na závěr se sluší poděkovat, popřát hodně zdraví, veselého ducha, trpělivost, obezřetnost při práci mnoho zachráněných životů, ale hlavně zodpovědné spoluobčany!!

 

Helena Šťastná

Fotografie z akce:

https://hela-85.rajce.idnes.cz/Exkurze_hasici_25.9.2018/