Jdi na obsah Jdi na menu
 


Družinové soutěžní odpoledne 15. 6. 2016

16. 6. 2016

Chtěli jsme pro naše děti připravit nějaké speciální ukončení školního roku. Dali jsme hlavy dohromady a vymysleli program, na který by děti vzpomínaly s radostí. Naše představa byla externí, ale abychom také změnili prostory, oslovili jsme sousední Bétel, a požádali o propůjčení jejich zahrady. Domluva byla jako vždy bez problému a vše bylo připraveno na naše soutěžní odpoledne. Jak to tak ale bývá, nic nevyjde, tak jak potřebujete a už od rána pršelo jen se lilo. Museli jsme tedy urychleně přemístit všechny věci do školy, abychom mohli akci uskutečnit.

Před 13 hodinou dorazili všichni naši pomocníci čtvrťáci, rozmístili se po škole a zahájení soutěžního odpoledne mohlo začít. Shromáždili jsme se v největší družinové místnosti, nastínili co děti čeká a první soutěžící prvňáčci už mohli vyrazit.

Po cestě je čekalo devět úkolů, za které obdrželi naše vyrobené „chrastavské platidlo“, které v cíli směnili za nanuk a účastnický list. Některým dali hodně zabrat ty nejjednodušší věci, jako třeba seřadit číselnou řadu od největšího, složit z písmen slovo a nebo také co nejrychleji na sebe obléci všechno přichystané oblečení. Samozřejmě nechyběly i úkoly těžšího charakteru, například střelba z kuše, vázání uzlů v rukavicích, poznávání pohádek, chůdy, skládání hraček z kinder vajíček či ping-pong. Byli vypouštěni po dvojicích a aby se nám zbytek nenudil, Maruška donesla hudební aparaturu a trénovali aerobik či zpívali písničky přes mikrofon, což se jim obzvláště líbilo.

Na závěr jako vždy patří poděkování: všem rodičům, kteří sehnali předepsaná trička (moc to dětem slušelo, i těm růžovým klukům), Monče Zubrové, za ochotu a nenahraditelnou pomoc, čtvrťákům-organizátorům, kteří jako vždy byli spolehlivý a na poslední chvíli si uměli se vším poradit a myslím, že jsou výborným vzorem pro své mladší spolužáky J Bételu za ochotu a spolupráci, paní učitelkám, které na poslední chvíli propůjčili svoje třídy a v první řadě všem paní vychovatelkám, které se pořádně zapotily, aby vše fungovalo a děti si odnesly prima zážitek z družiny a bez kterých by nic takového nemohly zažít.

Tímto přejeme všem rodičům a dětem pohodově strávené prázdniny!

Fotografie z akce: https://goo.gl/photos/WWAnfpchgUavLMBJ8

Maruška Hájková, Iva Motejlková, Ilonka Kohlíková, Hela Šťastná