Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ekocentrum Suchopýr – Oldřichov v Hájích

30. 11. 2017

Ekocentrum Suchopýr – Oldřichov v Hájích

středa 25. 10. 2017

Dlouho jsme vybírali, kam vyrazíme na druhý podzimní výlet. Zadali jsme si mnoho podmínek, které jsme pak měli problém dodržet. Abychom vyvezli co nejvíce dětí, aby to moc nestálo, aby se to líbilo, aby se něco nového přiučili, aby bylo pěkné počasí, aby byla dobrá nálada, aby byly všechny děti hodné….to už je moc, všechno mít nemůžeme. Tak pro zjednodušení postačí asi první tři body J Mnoho institucí nabízí výukové programy pro školy, k naší smůle jsou ale dopolední a jen málokteré jsou ochotné připravit aktivity odpoledne a to navíc v pátek (středu).

Rádi se vracíme na vyzkoušená místa, kde víme, že o nás bude dobře postaráno. Jedna taková milá a vstřícná obecně prospěšná společnost sídlí v Oldřichově v Hájích. Ať je léto nebo zima domluva je vždycky prima J a to platí. Opět pro ně nebyl problém zorganizovat pro naši družinu program, vlastně rovnou dva.

Pro jednu polovinu ryze externí program „Jizerky všemi smysly“ – kde ochutnali les, očichali jizerský koktejl, na chvíli dokonce přišli o zrak. Pomocí smyslových her objevili bohatství lesa v jeho rozmanitých podobách.

Pro druhou polovinu program s názvem „Život na statku“, kde se seznámili s životem na farmě, zahráli si na hospodáře. Dozvěděli se, co všechno potřebují zvířata ke spokojenému životu a nakonec se na statek podívali i z výše koňského hřbetu.

Ze zpětné vazby od dětí víme, že se programy líbily a rozhodně byly spokojené. Zeptejte se sami……

Maruška a Hela

Fotografie z akce :

http://hela-85.rajce.idnes.cz/Jizerky_vsemi_smysly_Zivot_na_statku_25.10.2017/