Jdi na obsah Jdi na menu
 


Horolezecká hala "Šutr"

27. 1. 2016

 

Rozhodli jsme se, že náš celoroční družinový program „Za poznáním libereckého kraje“, začátkem nového kalendářního roku zpestříme také o nevšední sportovní zážitek.  Pro tuto příležitost jsme vybrali oblíbenou horolezeckou halu „ŠUTR“ v centru Liberce.

Stěnu jsme navštívili již poněkolikáté a vždy jsme byli naprosto spokojeni. Ani tentokrát nás zkušení lezci nezklamali. Na své si přišli kluci i holky, jelikož pro nás připravili program instruktorka Marcela a instruktor Láďa.  Provedli nás halou, vše nám trpělivě vysvětlili a dětem ukázali, jak co funguje a upozornili, na co si mají dát pozor.

Nejprve zaučili nás dospěláky a poté jsme si 22 účastníků rozdělili do čtyř skupin.  Začínalo se rozehřátím formou soutěží  a následné „oblékání“ všech dětí do sedáků. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet i horolezeckou obuv.  První skupina hrála hru na boulderu „Potopa-Bomba-Medvěd“, druhá chodila po laně tzv. slacklining, třetí zkoušela bezpečnost  samojistících lan a čtvrtá lezla pod dozorem instruktorů. Skupiny se vystřídaly na všech připravených stanovištích, takže nikdo nepřišel zkrátka.

Po sportovní aktivitě měli také možnost navštívit restauraci přímo napojenou na stěnu (v hale).

Strávili jsme v hale příjemné odpoledne, díky trpělivým a ochotným instruktorům.

Rozhodně mohu říci, že si všechny děti přišly na své a přáli bychom si, aby pro děti i rodiče se stal třeba Šutr inspirací, jak trávit svůj volný čas ….

Helena Šťastná

 

Fotografie z akce - viz odkaz

https://goo.gl/photos/isDtSYZcRQmvEpV18