Jdi na obsah Jdi na menu
 


IQ Landia

4. 3. 2016

Únorový páteční družinový výlet patřil vědeckému a zábavnímu centru IQ Landii v Liberci. Naskytla se nám možnost jet soukromou autobusovou dopravou, kterou jsme dlouho zvažovali, jelikož nám vyhovuje cestování vlakem, ale nakonec jsme se rozhodli nabídku přijmout a zpětně už můžeme zhodnotit, že jsme dobře udělali. Tímto děkujeme panu Šimonovi.

Děti dostaly na výběr, zda-li chtějí navštívit expozici nebo prohlídku spojit s projekcí  v planetáriu, které je součástí budovy. Rozdělili jsme se tedy na tři skupiny. Třeťáci shlédli dokument o planetách, prvňáčkům a druhákům jsme vybrali animovaný film Dobrodružství Viktora a Garú a třetí skupina se rozhodla pouze pro expozici.

Děti mohly prozkoumat všechna patra, která obsahovala GEOLab, Talent!, TU Laborku, Vědu v domě, Češi světu, GEO, Kosmo, Vodní svět, Živly, Člověk, Relaxační prostory. Myslím, že mohu říci, že všem dětem do jednoho se nejvíce líbil humanoidní robot Thespian, který je součástí expozice „Člověk“ a se kterým si děti měly možnost popovídat.

https://goo.gl/photos/uGm9U1kfJxBvrttS8

https://goo.gl/photos/duauG82ZhmwxvahT7

                     Helena Šťastná

Marie Hájková

Jiří Čermák