Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pevnost Boyard

7. 4. 2016

Děti dětem – Pevnost Boyard

Naše další společná akce měla být dobrodružná, akční, kolektivní, zábavná, ale také to mělo být něco jiného. Dali jsme si vysoké cíle a nakonec jsme vybrali….. Předlohou nám byla televizní francouzská soutěžní hra PEVNOST BOYARD, samozřejmě s úpravami pro dětské a školní prostředí. Po několika společných schůzkách jsme měli jasno a program byl na světě. Chtěli jsme ponechat některé prvky z opravdového pořadu, tudíž nechyběl otec Fura a strážci pokladu.

Po příchodu se děti rozdělily dle libosti na 5ti členná družstva a nejprve hledala ukrytý vzkaz na navození atmosféry. Po menší nápovědě ho našli. V listě byla psána povzbudivá slova a instrukce: týmy se barevně rozliší, kdyby se náhodou ztratily po škole a první parta již vyráží na trasu.  Mají vyhledat deset označených místností  a vždy jen jeden plní úkol za zavřenými dveřmi, ostatní fandí na chodbě. Každý tedy plní dva úkoly a společně nasbírají deset klíčů „od pevnosti“. Po nasbírání všech klíčů najdou otce Furu, který jim, za u něj  splněné hádanky,  poskytne šest indícií, ze kterých musí  vyluštit  šestimístný číselný kód, aby poté u strážců pokladu otevřeli dva zámky a tak se dostali k truhle s pokladem.

Všichni se k pokladu dopracovali a odnesli si z něj medaili, pamětní list a sladkost.  Program se nám poněkud prodloužil, ale nakonec se všichni rodičové svých soutěžících dočkali J

Na závěr bych opět chtěla poděkovat svým malým organizátorům a rodičům. Dále pak mým dospělcům Marušce, Monče, Jitce, Kátě a Klárce za pomoc.

Helena Šťastná

 

Fotografie z akce -     https://goo.gl/photos/37DHZgeWi6hgYF2TA