Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet na Kristýnu

20. 3. 2016

Za poznáním libereckého kraje

18. března 2016 - Kristýna

Březnový výlet patřil nepříliš vzdálenému místu, zatopenému dolu v Hrádku nad Nisou nazývaném Kristýna. Skupinka jsem byla menší než obvykle, ale to nám na dobré náladě neubralo. Do města jsme přicestovali vlakem a z nádraží jsme se vydali k severnímu vchodu. Po příchodu k cíli jsme rozbalili svačiny, a kdo chtěl, mohl si něco na zub koupit v místní restauraci. Kdo nezapomněl a vzal nějaké občerstvení také pro opeřené obyvatele, měl možnost nakrmit.

Ještě chvilku zábavy na zdejších prolézačkách a už nás čekalo splnění posledního úkolu odpoledne - pálení morany. Chtěli jsme nějaké tematické zaměření, a k tomu se nám hodila zmiňovaná velikonoční tradice. Nejprve jsme chtěli vyrobit pořádnou, aspoň dvoumetrovou, ale nevím, jestli by nás s ní vzali do vlaku, a taky to pálení….tak jsme se rozhodli pro výrobu- co se každému do batůžku vejde z dobře hořlavých materiálů: novin, špejlí a krepového papíru.

Když už jsme měli vše snědeno, spáleno a ztraceno J mohli jsme se vydat na zpáteční cestu. Dali jsme si ještě běh kolem areálu a jižním východem, přes hrádecké náměstí jsme došli k vlaku. V nádražní hale jsme zahráli poslední hru a poté nastoupili do vlaku, směr Chrastava….

Fotografie z akce najdete v odkaze.

 

https://goo.gl/photos/LqVmHc7fxU91dd7X8