Jdi na obsah Jdi na menu
 


Záchranné zdravotní operační středisko Libereckého kraje - exkurze

21. 4. 2016

Exkurze na záchranné zdravotní operační středisko Libereckého kraje – ZZSLK

 

Dubnové poznávání patřilo už poněkolikáté našemu sousednímu Liberci. Tentokráte jsme navštívili libereckou krajskou nemocnici a k ní příslušící záchrannou službu.

V průběhu exkurze se nám věnovali zdravotničtí záchranáři, řidiči, lékaři a operátoři, kteří jsou zároveň ve službě. Předem jsme byli upozorněni, že nám z tohoto důvodu může být prohlídka přerušena či ukončena. A tak se také stalo J Na Husovce parkovaly dva sanitní vozy, takže nás rozdělili na poloviny a souběžně nám představovali svou práci a vybavení sanity. Neuběhlo ani deset minut a už byl jeden záchranářský tým odvolán do terénu. Nicméně nám zůstal aspoň jeden vůz, který nám zůstal už do konce návštěvy.

Poté jsme přešli do areálu nemocnice, kde na nás už čekal velice milý a ochotný pan doktor-dispečer. Ukázal nám veškeré prostory dispečinku, vysvětlil, jak funguje operační systém, který jsme mohli sledovat po celou dobu a s dětmi provedl i monitorovaný hovor, kde si měly možnost vyzkoušet, na co hlavně nezapomenout v krizových situacích.

Velice děkujeme celému záchranářskému týmu a budeme doufat, že je nikdy nebudeme potřebovat.

Helena Šťastná, Marie Hájková

 

Fotografie z akce - https://goo.gl/photos/KjLVNvgiMcKURFS79