Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÝPRAVA AŽ NAD MRAKY A DO NITRA HORY

Školní družina po celý školní rok pořádá jednou měsíčně akci pro děti, spojenou se zajímavým výletem. Během roku jsme se podívali do Pěnčína, na Kristýnu, nebo jsme šplhali do výšin lanového centra v Liberci.

Dvacátý den v květnu, ve třináct hodin, jsme čtyři oddělení, se čtyřmi kapitánkami a více jak padesáti dětmi na palubě, vyrazili do nejnižšího místa nejvyšší hory ve městě. 

Počasí nám přálo, a tak se cílem další drŮŽA akce stala Skautská rokle za Ovčí horou. Celou dlouhou cestu na vrchol nejvyšší hory (máme malé nožky, takže takový výšlap pro nás není legrace) nám zpříjemňovala myšlenka, že na konci bude čekat výborný, opečený buřtík, který si každý z nás nesl v batůžku na zádech. Po výstupu jsme se všichni posadili kolem ohně, a sen o buřtících se proměnil v realitu. Když jsme se odměnili za překonanou nadmořskou výšku, čekalo na nás spoustu her. Mohli jsme si krásně zaběhat v lese i na louce a jako malí mravenečci jsme hledali dílky rozházených slov.

Odpoledne jsme si náramně užili a tak se nám, malým dobrodruhům, v sedmnáct hodin po sestupu na základnu, vůbec nechtělo domů, ale teď se moc těšíme, až příští měsíc zase někam vyrazíme.

 

Fotografie : https://goo.gl/photos/V3kcQXrFbb1qrKWJ8